Ahşap kapılar denince tüm aksamı ahşap olan ve standart ölçülerde üretilen kapılardır. İç mekanlarda tercih her zaman ahşap olan kapılardır. Bu kapılar el işçiliği ile yapılan ve makinelerde üretilen kapılar olarak iki çeşittir. Elde üretilen kapılar işçilik ve zaman olarak da uzun sürmektedir. Bu tanım aslında çok önceleri yapılmaktaydı. Günümüz teknolojisinde ise; ahşap olan kapıların tamamı makinelerde seri olarak üretilmektedir.

Amerikan kapı da ahşap kapıdır, lamine kapı da ahşap kapıdır, lake boyalı kapı da ahşap kapıdır. Kalite ve sağlamlık olarakta sınıf sınıftır. Ahşap kapıların bir diğer özelliği ise; daha sonradan farklı renklerde boyanabilir olmasıdır. Ahşap kapılar iç mekanlarda kullanılmaktadır.

Günümüzde en yaygın olan ve trend leri belirleyen kapılar genelde ham MDF üzerine istenilen desen ve modelde CNC makineleri tarafından işlenen ve daha sonra ister lake boya, ister melamin olarak kaplanan kapılardır.

İzmir kapı sektöründe 25 yılı aşkın bilgi ve tecrübemizle her türlü istenilen ölçülerde kapı imalatı ve fason kapı üretimi yapmaktayız.